Wymiana linków i banerów - NUIT. Linki bezpośrednie

Promocja w internecie może być realizowana na wiele sposobów:

  • nieetycznie - np. poprzez masowy mailing (spam)
  • w sposób irytujący - np. poprzez wyskakujące okna (popups)
  • poprzez legalną promocję strony internetowej w wyszukiwarkach, czyli tzw. pozycjonowanie (SEO)

Przy pozycjonowaniu stron internetowych bardzo ważne jest odpowiednio dobrana fraza opisująca link, czyli tzw. anchor text. Ma ona bezpośredni wpływ na to, pod jaką frazą można będzie znaleźć stronę w wyszukiwarce. Oczywiście im więcej takich odnośników z popularnych stron będzie prowadziło do pozycjonowanej strony, tym lepiej

Niestety, niekiedy nieetyczni pozycjonerzy stosują naganne techniki. Jedną z nich jest tworzenie alternatywnej treści dla robotów wyszukiwarek, czyli tzw. cloaking. Strona prezentowana robotowi jest skonstruowana specjalnie na jego potrzeby i nie przedstawia żadnej wartości dla człowieka. Na całe szczęście wyszukiwarki coraz lepiej radzą sobie z takimi praktykami poprzez obniżanie pozycji lub nawet wykluczenie (ban) stron je stosujących.

Z punktu widzenia osoby decydującej się na nawiązanie współpracy z pozycjonerem istotne są wymierne efekty działań pozycjonerskich. Łatwo jest zmierzyć przyrost pozycji strony czy osiągnięcie konkretnego miejsca. Trudniej - wzrost oglądalności strony czy realny wzrost obrotów. To pierwsze jest jednak możliwe dzięki mechanizmom statystyk, a drugie - odpowiedniemu oznaczaniu zamówień.

Oprócz pozycjonowania ważna jest także czystość kodowa strony. Serwis prawidłowo napisany wyświetla się poprawnie nie tylko we wszystkich nowych przeglądarkach www, ale jest też kompatybilny ze starymi - nawet, jeżeli nie wygląda tak samo.

Co oznacza tutaj kompatybilność? Możliwość pełnego wykorzystania funkcjonalności strony (nawigacja, zamówienia, przegląd treści tekstowej) nawet jeżeli część odpowiedzialna za oprawę nie będzie prawidłowo działać.

Usługi informatyczne
Blad polaczenia. Skontaktuj sie z obsluga systemu Linkuj.pl

Fatal error: Cannot redeclare class Gotlink in /7d24746219da1b2ba1e37bff9d5ad926.php on line 2